Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gmina Gołańcz wyremontowała stadion znajdujący się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego

Zdjęcie aktualności Gmina Gołańcz wyremontowała stadion znajdujący się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego fot. Cezary Kucharski

Gmina Gołańcz wyremontowała stadion znajdujący się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego im. Jana Pawła Drugiego. W środę nastąpił odbiór techniczny zadania, które wykonała firma SODEX z siedzibą w Złotnikach. Kosztorys robót budowlanych opiewa na 1,6 miliona złotych. Samorządowcy pozyskali 650 tysięcy z budżetu Ministerstwa Sportu dzielonego z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kolejne 300 tysięcy trafiło do gołanieckiej samorządowej kasy, ponieważ przystąpili do projektu z zakresu dofinansowania infrastruktury lekkoatletycznej. Takowy realizuje w tym roku samorząd województwa wielkopolskiego. Tak więc wkład własny gminy to 600 tysięcy złotych.

Mówiła Urszula Wierzbicka, wiceburmistrz Gołańczy.

Miejsko-gminny stadion po modernizacji ma nowoczesną syntetyczną bieżnię, ponieważ stara została rozebrana. Teraz w okólnej formie ma typową, gdyż 400 metrową długość. Jednak obiekt imponuje ledowym oświetleniem, co stawia go w powiatowej czołówce. Warto dodać, że i murawa gołanieckiego boiska jest w bardzo dobrym stanie.