Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Czym są Escape Room, Arena VR i Arena Laser Tag?

Zdjęcie aktualności Czym są Escape Room, Arena VR i Arena Laser Tag? fot. materiały prasowe

Współczesne centra rozrywki proponują odwiedzającym zdecydowanie inne formy rozrywki niż jeszcze kilkanaście lat temu. Doskonałym przykładem są Escape Room, Arena VR czy Arena Laser Tag. Atrakcje te różnią się między sobą zasadami zabawy, dzięki czemu bardzo łatwo jest dobrać idealną formę rozrywki dla każdego. Na czym polegają powyższe atrakcje?

Czym jest gra w Escape Room?

Tradycyjne wypady na miasto na kręgle czy na pizzę wraz ze znajomymi warto jest zastąpić znacznie ciekawszymi formami rozrywki. Coraz więcej większych miast proponuje swoim mieszkańcom nowoczesne centra rozrywki oferujące zdecydowanie odmienne formy rozrywki niż znane nam dotychczas. Jeżeli zatem szukamy atrakcyjnego miejsca na wyjście z paczką znajomych, centrum rozrywki Kraków sprawdzi się doskonale.

Pierwszą formą rozrywki jest Escape Room Kraków. Jest to gra, w której zadaniem uczestników jest rozwiązywanie zagadek logicznych oraz zręcznościowych, które następnie pozwalają na wyjście z pokoju, w którym toczy się gra. Gracze na wykonanie wszystkich zadań mają określony czas, zazwyczaj jest to 60 minut lub 30 minut. Zanim jednak gra się rozpocznie, Mistrz Gry przekazuje uczestnikom zabawy wymagane wskazówki oraz wszelkie wytyczne odnośnie zadań, jakie czekają na graczy w wybranym przez nich pokoju zagadek. Oczywiście istnieje możliwość skontaktowania się z Mistrzem Gry w każdym momencie, jeżeli istnieje potrzeba opuszczenia pokoju.


Arena VR i Laser Tag

Kolejną ciekawą atrakcją jest Arena VR Kraków. Jest to przestrzeń wirtualnej rzeczywistości, która przenosi graczy w zupełnie inny świat. Na arenie przygotowane są stanowiska do gry wyposażone w komputer i bezprzewodowe okulary wraz z padami. Również w tym przypadku przed rozpoczęciem gry Mistrz Gry instruuje graczy na temat zasad działania gogli oraz padów sterujących. Ponadto podpowiada także, jaka gra sprawdzi się najlepiej w odniesieniu do wieku i umiejętności graczy. Zabawa może odbywać się w ramach określonych stanowisk, jak i w swobodnej formie na całej przestrzeni. Gra na arenie VR trwa najczęściej 30 minut lub 60 minut.

Ostatnią formą nowoczesnej rozrywki jest Arena Laser Tag. Jest to gra typu paintball laserowy. Uczestnicy zabawy dzielą się na drużyny, które następnie rywalizują ze sobą, aby osiągnąć zamierzony cel w scenariuszu. Najczęściej celem gry jest zestrzelenie przeciwników bądź wykonanie zadania. Strzelanie wykorzystuje wiązkę światła, która rejestrowana jest przez specjalne czujniki umieszczone na kamizelkach graczy.

(materiał sponsorowany)