Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dwa pożary domów w powiecie mogileńskim i jeden w żnińskim. To bilans minionego weekendu

Zdjęcie aktualności Dwa pożary domów w powiecie mogileńskim i jeden w żnińskim. To bilans minionego weekendu fot. WRFM, JRG Mogilno

Do dwóch pożarów domów na terenie powiatu mogilenskiego oraz jednego w powiecie żninskim doszło podczas minionego weekendu. W sobotę po godzinie 10.00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w Jeziorach Wielkich. Na miejsce wysłano 5 zastępoów straży pożarnej. Ich działania polegały na pomocy osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim w opuszczeniu domu i przetransportowaniu do sąsiadów. Pozostałych trzech mieszkańców opuściło dom o własnych siłach. Ogniem w piwnicy objęte było drewno i trociny. Po ugaszeniu ognia usunięto zgliszcza i przewietrzono pomieszczenia.

Trzy godziny później strażacy z Mogilna postali wezwani do pożaru nieczynnej restauracji w Strzelnie. - W budynku otwarte było okno, przez które zastęp OSP w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wszedł do środka z linią gaśniczą. W trakcie rozpoznana stwierdzono palącą się wannę i śmieci w jednej z kilku łazienek – relacjonują ogniomistrzowie. Przeszukano obiekt, jednak nikogo nie znaleziono.

Do ostatniego z pożarów doszło w nocy z soboty na niedzielę w Jabłówku w gminie Łabiszyn. Jak już informowaliśmy na antenie Waszego Radia FM paliło sie tam poddasze domu jednorodzinnego. Służby ratunkowe zostały powiadomione około godziny 2.50 w nocy. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Zadysponowano również wóz z wysięgnikiem. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Trwa szacowanie strat.

(Maciej Januchowski)