Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Członek zarządu województwa wielkopolskiego i poseł na kontroli szatni na medal w Mieścisku

Zdjęcie aktualności Członek zarządu województwa wielkopolskiego i poseł na kontroli szatni na medal w Mieścisku fot. FB/ Poseł Jakub Rutnicki

Do Mieściska przyjechali z wizytą roboczą członek zarządu województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz poseł Jakub Rutnicki. Obejrzeli postępy prac budowlanych jedynego w powiecie zaplecza szatniowo-sanitarnego, które powstaje w ramach programu „Szatnia na medal” i zostało dofinansowane kwotą stu tysięcy złotych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Przetarg na wykonanie robót wygrała firma EKO Energia z Witkowa. Wartość projektu wynosi około pół miliona złotych. Odpowiednia umowa został podpisana w maju.


Obiekt z utwardzonym otoczeniem budowany jest przy wjeździe na stadion od strony ulicy Zacisze. Zaplanowano w nim zaplecze socjalne, pomieszczenie dla trenerów, dwie szatnie, prysznice i toalety. W jego obrębie znajdzie się ubikacja z zewnętrznym wejściem, z której będą mogli korzystać uczestnicy okolicznościowych imprez na przykład Targów Michałowskich.


Szatnia będzie służyć lokalnym klubom sportowym, czyli Sokołowi i Patriot Mieścisko, uczniom, nauczycielom wychowania fizycznego, a także każdemu kto zechce uprawiać sport.

(Cezary Kucharski)