Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

7,5 mln zł otrzymał Wągrowiec z Rządowego Funduszu rozwoju Dróg

Zdjęcie aktualności 7,5 mln zł otrzymał Wągrowiec z Rządowego Funduszu rozwoju Dróg fot. UM Wągrowiec

7,5 miliona złotych bezzwrotnego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał Wągrowiec z przeznaczeniem na inwestycje drogowe, które będą realizowane w latach 2021 - 2022. W miniony piątek, w Nowym Tomyślu, została podpisana stosowna umowa pomiędzy burmistrzem Wągrowca, Jarosławem Berendtem, a Wojewodą Wielkopolskim, Michałem Zielińskim.

Mówi Zbigniew Reiss, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wągrowcu.

Wartość pierwszej inwestycji, to nieco ponad 6 milionów zł. W ramach zadania będzie wykonana przebudowę i rozbudowę ulic na odcinku 1035 m, budowa nowych nawierzchni, chodników, drogi rowerowej o długości 574 m, rozbudowane zostanie oświetlenie na 14 przejściach dla pieszych, załączone będzie uliczne oświetlenie ledowe, zbudowany zostanie łącznik pomiędzy ulicami Słowackiego i Lipową, a cały teren wzbogaci się o ok. 150 miejsc postojowych.

Jeśli chodzi o ul. Projektowaną budowa obejmie odcinek długości ponad 700 metrów z oświetleniem ulicznym typu LED, powstanie chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego oraz oznakowanie poziome i pionowe. Koszt tej inwestycji, to około 4,5 mln złotych. Niebawem rozpoczną się procedury przetargowe, a realizacja planów ma nastąpić jeszcze w tym roku.

(Alicja Tylkowska)