Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

20-letni mieszkaniec gminy Wągrowiec zatrzymany w sprawie pożaru budynku wielorodzinnego we wsi Rudnicze

Zdjęcie aktualności 20-letni mieszkaniec gminy Wągrowiec zatrzymany w sprawie pożaru budynku wielorodzinnego we wsi Rudnicze fot. KPP Wągrowiec

20-latek z gminy Wągrowiec podejrzany jest o podpalenie budynku wielorodzinnego w miejscowości Rudnicze. Policjanci zatrzymali mężczyznę w piątek wieczorem. Mówi Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się do wniosku prokuratora. Mężczyzna jeszcze w piątek wieczorem został przewieziony do aresztu. Mieszkańcowi gminy Wągrowiec grozi do 10 lat więzienia.

Tymczasem odbywają się zbiórki pieniędzy i rzeczowe dla pogorzelców. Jedna z rodzin straciła cały dobytek, a dom drugiej jest w fatalnym stanie. W internecie zbierane są pieniądze (link do zbiórki), natomiast stowarzyszenie charytatywne ASK DOBRO Wągrowiec zbiera środki czystości, koce, pościele czy artykuły kuchenne. Dary przekazywać można po uzgodnieniu telefonicznym pod nr 511775982, adres email askdobro@op.pl. Są trzy miejsca zbiorki: Wągrowiec, Rudnicze i Kopaszyn.

(Maciej Januchowski)