Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zmarł Jerzy Kasprzak, wągrowiecki działacz i sponsor sportowy

Zdjęcie aktualności Zmarł Jerzy Kasprzak, wągrowiecki działacz i sponsor sportowy fot. UM Wągrowiec

Nie żyje Jerzy Kasprzak, wągrowiecki działacz i sponsor sportowy. Był również przez wiele lat prezesem MKS-u Nielba Wągrowiec, laureatem Honorowej Nagrody Miasta Wągrowca w 2009 roku w kategorii działalność społecznikowska oraz Nagrody Powiatu Wągrowieckiego „Złota Pieczęć 2009”.

W latach, w których Kasprzak był prezesem Nielby Wągrowiec, drużyna piłki ręcznej odnotowywała największe sukcesy w blisko 100-letniej historii swojego istnienia. To pod Jego kierownictwem w sezonie 2008/2009 klub osiągnął historyczny awans do Superligi – w stylu, który przejdzie do historii polskiego szczypiorniaka - wygrywając wszystkie 22 mecze.

Jako prezes MKS Nielba Wągrowiec Jerzy Kasprzak przyczynił się też do rozwoju sekcji młodzieżowych piłki ręcznej i sukcesów, które w ostatnich latach regularnie odnoszą nasze młodzieżowe drużyny na krajowych imprezach mistrzowskich. W 2019 roku – w uznaniu zasług dla klubu – Zarząd MKS Nielba Wągrowiec przyznał śp. Jerzemu Kasprzakowi tytuł Honorowego Prezesa Klubu.

Był prawdziwym znawcą i ogromnym miłośnikiem piłki ręcznej, który zawsze podkreślał, jaką wspaniałą promocją dla naszego miasta są sukcesy wągrowieckich szczypiornistów.  Jego zaangażowanie w sprawy rozwoju klubu i kultury fizycznej w Wągrowcu wzbudzało powszechny i zasłużony szacunek wszystkich miłośników sportu. Takiego Go zapamiętamy – wspomina burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Jerzy Kasprzak zmarł dziś (04.01). Miał 74 lata.