Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

TYLKO U NAS! Wyścig kolarski „Bałtyk Karkonosze Tour” jednak nie przyjedzie do Wągrowca. Organizator zmienił trasę

Zdjęcie aktualności TYLKO U NAS! Wyścig kolarski „Bałtyk Karkonosze Tour” jednak nie przyjedzie do Wągrowca. Organizator zmienił trasę fot. WRFM

Nieco ponad 2 miesiące temu informowaliśmy o tym, że do Wągrowca przyjadą zawodnicy XXIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk Karkonosze Tour”. Okazuje się, że wyścig nie będzie miał swojej mety w Jakubowym Grodzie. Nie odbędzie się też start z Murowanej Gośliny następnego dnia.

Jak poinformował nas Marcin Meceluch, prezes Towarzystwa Kolarskiego „Karkonosze Tour” odcinek biegnący przez Wielkopolskę zostaje odwołany. Organizatorzy muszą zmienić plany, gdyż jedne ze służb wydały tak restrykcyjne na tle tych w innych województwach zalecenia, że są one praktycznie nie do zrealizowania.

- Mam nadzieję, że planów organizatora tego wydarzenia sportowego nie wywróci do góry nogami ciągle nieprzewidywalna pandemia. - mówił w lutym burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Jak się okazało, nie pandemia a państwowe służby wywróciły, przynajmniej wielkopolski odcinek wyścigu, w którym w tym roku ma wziąć udział 150 ekip z całego świata.

(Maciej Januchowski)