W hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną Gnieźnieńską Triadę Koronacyjną. Podczas wydarzenia uhonorowano koordynatorów i wolontariuszy wspierających organizację trzech biegów: Europejskiego, Lechitów oraz Niepodległości. Mówi Michał Powałowski Prezydent Miasta.
Organizatorzy dziękowali 32 koordynatorom, którzy czuwali nad przebiegiem imprez, oraz blisko 500 wolontariuszom, którzy przyczynili się do profesjonalnego przebiegu sportowych wydarzeń biegowych. Zebranym zaprezentowano także materiał filmowy podsumowujący tegoroczną edycję Triady Koronacyjnej. Wolontariusze pełnią wiele ważnych funkcji i mają przydzielane rozmaite zadania. Wymienia Andrzej Krzyścin, Dyrektor Biegów.
Organizatorzy zwrócili uwagę, że to właśnie wolontariusze tworzą atmosferę miejskich biegów, wspierając zawodników, dbając o ich bezpieczeństwo i nadając wydarzeniom wyjątkowy charakter. Każdy z nich starał się wykonywać swoje zadania wzorowo, wykazując duże zaangażowanie.
Mówiły dwie Agaty, Iza i Zuzia z Łubowa oraz Alicja z Pierzysk. Do każdego z biegów prowadzone są nabory w specjalnych zakładkach na stronach internetowych poszczególnych wydarzeń. Niepełnoletni powinni mieć zgodę opiekuna prawnego. Od niedawna zgłasza się też coraz więcej starszych osób. Dla wolontariuszy udział w takich imprezach to możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń. Podczas sobotniego spotkania każdemu wręczono upominek, był także słodki poczęstunek.
