Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wójt Damasławka przygotował „wyprawki” dla fryzjerów i kosmetyczek

Zdjęcie aktualności Wójt Damasławka przygotował „wyprawki” dla fryzjerów i kosmetyczek fot. Facebook/ Cyprian Wieczorek - Wójt Gminy Damasławek

Rząd pozwolił fryzjerom, kosmetyczkom, a więc właścicielom i pracownikom salonów urody na powrót do pracy. W gminie Damasławek wójt Cyprian Wieczorek skorzystał z okazji i postanowił pomóc lokalnym przedsiębiorcom. Przygotował dla nich specjalne pakiety i osobiście przekazał do rąk własnych. W zestawie znalazły się płyn dezynfekcyjny, maseczka wielokrotnego użytku z certyfikatem oraz przyłbica. Paczka ma wartość mniej więcej dwustu złotych, a pieniądze pochodzą z samorządowego budżetu.


Włodarz wyraził przekonanie, że taki prezent przyda się rodzinnym firmom. Zestawy trafiły do siedemnastu przedsiębiorców. Gest wójta na zasadzie „uderz w stół, a nożyce się odezwą” wzbudził dyskusję na temat ewentualnego zwolnienia z podatków firm lub osób działających w innych branżach. Na taką decyzję zdaniem internautów zawsze jest czas tym bardziej, że włodarze tak czynią.

(Cezary Kucharski)