Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wójt Damasławka otrzymał absolutorium od radnych

Zdjęcie aktualności Wójt Damasławka otrzymał absolutorium od radnych fot. WRFM

Podczas ostatniej sesji rady gminy Damasławek wójt Cyprian Wieczorek otrzymał absolutorium budżetowe, a co za tym idzie wotum zaufania na dalsze pełnienie funkcji. Radni odpowiednią uchwałę podjęli jednogłośnie, czyli dwunastoma głosami i bez żadnych zastrzeżeń. Henryk Kaczmarek, Paweł Sproski, Sławomir Pędziński byli nieobecni.

Mówił wójt Cyprian Wieczorek.

Zaufanie do włodarza rajcy wcześniej wyrazili głosując podczas spotkań komisji, a szczególnie rewizyjnej. Ta ostatnia pod przewodnictwem Wiolety Kalki zawsze udziela rekomendacji, bądź ich nie daje szczególnie wnikliwie. Drobne zastrzeżenia do złożonego w wymaganym terminie sprawozdania miała Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu. Nie miały jednak żadnego znaczeniu dla jednoznacznie pozytywnej opinii o finansowych poczynaniach wójta. Były zatem typowo kosmetyczne.

Pierwszy rok kadencji wójta Wieczorka był dla gminy szczególnie udany. Samorządowcy zrealizowali wszystkie zaplanowane inwestycje, a nawet wykonali to czego początkowo nie zakładali. Taka sytuacja rzadko się zdarza. Spełniło się założenie wydania na zadania inwestycyjne co najmniej dziesięciu procent budżetu. Powinna to zapewnić i zapewniło zrównoważony rozwój. Dochody budżetu wykonano na poziomie 31 milionów, co stanowi 98 procent planowanych.

Wydatki zrealizowano w 95 procentach. Sztandarowym zadaniem inwestycyjnym była budowa świetlicy wiejskiej w Dąbrowie za ponad milion złotych. Na budowę drogi w Starężynie z budżetu gminnego wydano prawie milion. Na inne zadania drogowe kolejne 750 tysięcy. Sukcesu dopełniło wiele drobniejszych inwestycji.

(Cezary Kucharski)