Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda Wielkopolski zaakceptował dwa z czterech punktów szczepień masowych w powiecie wągrowieckim

Zdjęcie aktualności Wojewoda Wielkopolski zaakceptował dwa z czterech punktów szczepień masowych w powiecie wągrowieckim fot. WRFM

Wojewoda Wielkopolski zaakceptował dwa punkty szczepień powszechnych w powiecie wągrowieckim, spośród czterech zgłoszonych przez Starostę Wągrowieckiego. Ich lokalizacje to Przychodnia w Niemczynie oraz Miejski Dom Kultury w Wągrowcu. Liczba wszystkich punktów szczepiennych została przekazana podczas wideokonferencji z Wojewodą oraz przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego.

- Niestety Wielkopolska jest w czołówce liczby nowych zakażeń. Sytuacja jest w dalszym ciągu napięta. Uruchomienie punktów szczepień masowych jest niezbędnym i kluczowym procesem – powiedział w trakcie wideokonferencji Wojewoda Michał Zieliński.

Zgodnie z założeniami, zgłoszone punkty w Wągrowcu i Niemczynie gwarantują wyszczepienie populacji pierwszą dawką szczepionki w ciągu 20 tygodni. Lokale spełniają wymogi dotyczące organizacji masowych punktów szczepień. Udostępnią bazę lokalową, parkingi oraz możliwość zachowania wszelkich procedur sanitarnych. W najbliższych dniach Narodowy Fundusz Zdrowia poda szczegóły dotyczące terminów rozpoczęcia rejestracji w nowych punktach.

- Uruchomienie dwóch nowych punktów w znaczny sposób zwiększy tempo szczepień mieszkańców oraz wpłynie na nasze wspólne bezpieczeństwo. Zachęcam do szczepień – powiedział Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)