Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Władze powiatu wągrowieckiego przygotowują punkty szczepień powszechnych

Zdjęcie aktualności Władze powiatu wągrowieckiego przygotowują punkty szczepień powszechnych fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Powiat wągrowiecki organizuje punkty szczepień powszechnych zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wytypowano odpowiednie obiekty, które spełniają zakładane wymagania. Zostały one wstępnie zaakceptowane przez służby Wojewody, jak również przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Dotyczy to punktów szczepień w Zespole Opieki Zdrowotnej, I Liceum Ogólnokształcącym, Przychodni w Niemczynie oraz Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

Warto zaznaczyć, że ostateczna decyzja co do uruchomienia poszczególnych punktów podjęta zostanie przez Wojewodę Wielkopolskiego w najbliższych dniach.

Zgodnie z harmonogramem w następnych etapach lokale będą wyposażane w odpowiedni sprzęt medyczny oraz biurowy oraz będą miały zapewnioną obsadę osobową.

Powiat ściśle współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za ocenę i przyjęcie wskazanych punktów. Ostatecznie wybrane punkty zostaną dodane przez Centrum e-Zdrowia do systemu nowych punktów szczepień powszechnych, które będą mogły zapisywać pacjentów na szczepienia.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)