Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wiadomo już, kto został zakwalifikowany do ogólnopolskiego programu pod hasłem „Gramy w Ręczną”

Zdjęcie aktualności Wiadomo już, kto został zakwalifikowany do ogólnopolskiego programu pod hasłem „Gramy w Ręczną” fot. Pixabay

Wiadomo już, kto został zakwalifikowany do ogólnopolskiego programu pod hasłem „Gramy w Ręczną” przeznaczonego dla uczniów klas od pierwszej do trzeciej. Beneficjentami są Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orlik Kcynia oraz podstawówka w Mycielewie. Oprócz placówek z gminy Kcynia w projekcie bierze udział Szkoła Podstawowa nr 1 w Wagrowcu.


W programie uczestniczy tylko 15 szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego i 19 z Wielkopolski. W skali kraju jest ich 160. Projekt obejmie około 300 młodych ludzi w każdym województwie. Bakcyla szczypiorniaka ma załapać mniej więcej 4 800 dzieci z blisko 240 szkół. Projekt realizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partneruje mu Związek Piłki Ręcznej w Polsce.


Zajęcia zaplanowano we wszystkich województwach. W każdym powołany zostanie koordynator. Jego zadaniem będzie wsparcie merytoryczne i kontrola zajęć. Koordynator krajowy otoczy opieką wojewódzkich kolegów.


Po zakończeniu tej edycji programu, czyli w grudniu każdy nauczyciel związany z projektem otrzyma certyfikat. Zaplanowano współpracę z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej i zorganizowanie kursów podstawowych dla nowej kadry trenerskiej oraz instruktorskiej.

(Cezary Kucharski)