Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiec. Pociąg do Poznania pojechał, podróżni zostali na dworcu

Zdjęcie aktualności Wągrowiec. Pociąg do Poznania pojechał, podróżni zostali na dworcu fot. Maciej Januchowski

Podróżni wybierający się w poniedziałek wieczorem do Poznania pociągiem o godzinie 18.49 zostali na dworcu w Wągrowcu. Sam pociąg jednak pojechał. Koleje tłumaczą, że to awaria. 

Pociąg z Wągrowca do Poznania miał wyjechać z peronu drugiego. Tak pokazywały tablice dworcowe. Punktualnie o 18.49 skład Kolei Wielkopolskich wyjechał z Wągrowca, jednak z peronu pierwszego. Ruszył za plecami oczekujących na podróż, którzy ze zdziwionymi minami obserwowali, jak oddala się od dworca ich pociąg. 

W rozmowie z Waszym Radiem FM Krzysztof Ryfa, Dyrektor Pionu Finansowo – Handlowego przyznaje, że w przypadku zmiany peronu powinny pojawić się komunikaty. Problem w tym, że takich komunikatów albo nie było, albo uruchomiony szynobus je zagłuszył, bo głośniki na peronie drugim nie działają. Ryfa wspomniał również, że wągrowiecki dworzec zmaga się z usterką związaną z tablicami, jednak za ich naprawę odpowiadaja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Będziemy próbowali uzyskać informację o usterce od zarządcy infrastruktury. 

Pociągu, który odjechał zaledwie jedną stację kolejową dalej nie można było cofnąć. Podróżni musieli poczekać na kolejny skład, który był zaplanowany 75 minut później. Krzysztof Ryfa powiedział, że jedyne co w tej sytuacji może zrobić to wyjaśnić sytuację i przeprosić pasażerów. 

Po naszej interwencji Krzysztof Ryfa obiecał przekazać obsłudze, by zwracała większą uwagę na poprawność komunikatów oraz sprawdzała czy są one odpowiednio przekazywane podróżnym. 

(Maciej Januchowski)