Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiec. Kolejna interwencja policji w siłowni. Tym razem sprawa trafi do sądu

Zdjęcie aktualności Wągrowiec. Kolejna interwencja policji w siłowni. Tym razem sprawa trafi do sądu fot. WRFM

Kolejny incydent z siłownią w centrum Wągrowca został zakończony interwencją policjantów. Mieszkańcy pobliskich bloków zauważyli, że właściciel siłowni okleił szyby, aby zasłonić jej wnętrze. Kiedy zauważyli, że pomimo zakazu, wpuszcza do środka osoby postronne, postanowili poinformować o tym Policję.

Policjanci interweniowali w lokalu w czwartek (02.04) po godzinie siedemnastej. Frontowe drzwi były zamknięte. W trakcie gdy policjanci zapukali do drzwi wejściowych, właściciel od zaplecza wypuścił mężczyznę, który nie powinien znajdować się w lokalu. Natknął się on na drugi patrol. Zaczął tłumaczyć się, że przygotowuje sprzęt sportowy, żeby potem znów przyjechać i go zabrać. Do mężczyzny nie trafiały argumenty o wprowadzonych obostrzenia i zakazie przemieszczania się, policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. - relacjonuje Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji. 

Właściciel siłowni również musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Od 31 marca 2020 roku obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z § 8. 1. tego rozporządzenia, zostało wprowadzone ograniczenie w funkcjonowaniu m.in. lokali, których działanie polega na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, w tym klubów tanecznych i klubów nocnych oraz basenów, siłowni, klubów fitness. Właściciel siłowni udostępniając lokal naruszył obowiązujące przepisy. Wobec niego również zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

(źródło:KPP Wągrowiec)