Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wągrowcu działa „Mobilny Urzędnik”. To pomoc dla niepełnosprawnych i seniorów

Zdjęcie aktualności W Wągrowcu działa „Mobilny Urzędnik”. To pomoc dla niepełnosprawnych i seniorów fot. WRFM

Od końca stycznia w Wągrowcu działa „Mobilny Urzędnik”. Działa on w ramach programu, którego celem jest likwidacja barier w obsłudze urzędowej w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu osób niepełnosprawnych oraz tych powyżej 65. roku życia.

Mobilny Urzędnik obsłuży osoby objęte programem w zakresie spraw urzędowych w miejscu ich zamieszkania. Z programu mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy miasta, którzy mają ograniczenia w poruszaniu się w stopniu uniemożliwiającym samodzielną wizytę w siedzibie wągrowieckiego magistratu i którzy nie mają możliwości otrzymania wsparcia i pomocy osób najbliższych lub gdy nie jest możliwe udzielenie pełnomocnictwa do załatwienia ich sprawy. Oferta jest szeroka i obejmuje m.in. kulturę, gospodarkę odpadami komunalnymi, wnioski o karty lojalnościowe czy wnioski na dotacją do wymiany pieca lub zdjęcie szkodliwego eternitu.

Co należy zrobić, aby skorzystać z usług Mobilnego Urzędnika? Wystarczy zadzwonić pod numer telefoniczny 67 262 15 22 i dokonać zgłoszenia, które są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00. Zgłoszenia można dokonać także za pośrednictwem poczty mailowej wysyłając zgłoszenie na adres: miasto@wagrowiec.eu