Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Szubinie odbyło się spotkanie po latach osób związanych kiedyś ze Stowarzyszeniem Kraina Uśmiechu

Zdjęcie aktualności W Szubinie odbyło się spotkanie po latach osób związanych kiedyś ze Stowarzyszeniem Kraina Uśmiechu fot. Maciej Januchowski

W Muzeum Ziemi Szubińskiej spotkali się byli podopieczni, wolontariusze czy członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Kraina Uśmiechu”. Około 100 osób wróciło wspomnieniami do czasów, kiedy prowadzona przez organizację placówka prężnie działała. Dla uczestników spotkania przygotowano nie tylko poczęstunek wzorowany na tym sprzed lat, ale i występy artystyczne m.in. podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego, która stała się następczynią Krainy Uśmiechu. Z inicjatywą spotkania wyszła była wolontariuszka organizacji Paulina Trela.

Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Kraina Uśmiechu, uśmiecha się raz jeszcze”. W jego organizację zaangażowali się również Kamila Czechowska wraz z pracownicami Muzeum Ziemi Szubińskiej, Marlena Nowaczewska i Stanisław Wypych, były członek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ”Kaina Uśmiechu” w Szubinie.

Mówił Stanisław Wypych.

Z kolei była prezes Małgorzata Klimek i opiekun Mieczysław Klimek podkreślali, że mają ze stowarzyszeniem i prowadzoną przez nie świetlicą tak wiele wspomnień, że trudno wybrać jedno, wyjątkowe.

Wspomnienia z Krainy Uśmiechu są również żywe w pamięci byłych podopiecznych Natalii Skuzy i Doroty Zinkiewicz.

Uczestnicy wydarzenia mogli również cofnąć się w czasie za sprawą wyłożonych do wglądu kronik. W nich zgromadzone były informacje o wydarzeniach z życia Krainy Uśmiechu m.in. takich jak wakacyjne wyjazdy, spotkania świąteczne czy uroczystości związane ze świętem świadectw.

 

(Maciej Januchowski)