Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Srebrnej Górze odbył się koncert noworoczny orkiestry dętej z Kcyni w towarzystwie solistek

Zdjęcie aktualności W Srebrnej Górze odbył się koncert noworoczny orkiestry dętej z Kcyni w towarzystwie solistek fot. Cezary Kucharski

Noworoczny koncert w kościele pw. Św. Mikołaja w Srebrnej Górze to spotkanie miłośników muzycznego kolędowania. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno z jego prezesem Wojciechem Rochowiakiem na czele zaprosiło orkiestrę dętą działającą przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni. Muzycy nie odmówili i zagrali wzruszający koncert pod batutą kapelmistrza Mariusza Skutnickiego. Dodajmy, że orkiestra gra w całym pałucko-wielkopolskim regionie jednak w Srebrnej Górze znalazła się pierwszy raz. Już 11 stycznia pojawi się w Szubinie z okazji odsłonięcia pomnika powstańców wielkopolskich.

Mówił kapelmistrz MAriusz Skutnicki.


Wykonawcom towarzyszyły wokalistki Maria Mantaj, Marlena Kubisz oraz Małgorzata Piekarska. Akordeonowy utwór wykonał mieszkaniec gminy Damasławek Tadeusz Kaczmarek. Organizatorzy przygotowali poetyckie przerywniki recytowane przez członków stowarzyszenia i dzieci.


Do srebrno-górskiego kościoła przybyło ponad dwustu mieszkańców gminy Wapno i ościennych. Pomocy organizacyjnej udzielili wójt Maciej Kędzierski oraz liczni nie tylko gminni sponsorzy. Proboszcz Krzysztof Szydłowski zapewnił, że będzie się starał, aby takie koncerty stały się w kościele tradycją. Już zaproponował zaproszenie 50 osobowej Górniczej Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli „Solno”. Patronem medialnym wydarzenia było Wasze Radio FM.

(Cezary Kuchaeski)