Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W regionie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W powiecie wągrowieckim sztaby chwalą się zebrany kwotami

Zdjęcie aktualności W regionie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W powiecie wągrowieckim sztaby chwalą się zebrany kwotami fot. WOŚP Wągrowiec

W niedzielę zagrała ponownie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Był to 31. Finał akcji. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". Wiele osób w regionie zaangażowało się jak co roku w WOŚP. Od tych, którzy działali w sztabach i zajmowali się liczeniem zebranych pieniędzy po kwestujących na ulicach wolontariuszy.

W niektórych sztabach liczenie pieniędzy trwało do późnych godzin nocnych. Podane zostały kwoty, jakie zebrano, ale część może się jeszcze zmienić, gdyż trwają niektóre licytacje w internecie, które po zakończeniu zostaną dodane do sumy jaka zebrał dany sztab. Wągrowiecki sztab WOŚP podał, że zebrano 135 090,74 zł. Nie był to oczywiście jedyny sztab w powiecie wągrowieckim, który grał w tym roku z Jurkiem Owsiakiem. W Skokach zebrano 86.023,12 zł plus walutę obcą, w Mieścisku 58 050,15 zł, mieszkańcy gminy Wągrowiec podarowali Orkiestrze 34 000 złotych, Gołańczy 33 420.02 zł a Wapna 23 125,04 zł. Również w Damasławku odbywała się zbiórka pieniędzy w ramach tegorocznego finału. Tam do puszek trafiło 16 300 złotych.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzedzają go akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczęły się już na początku grudnia. Od początku swojej działalności fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń. Pieniądze zbierane podczas 31. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zbiera wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

(Maciej Januchowski)