Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W regionie czytano „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza

Zdjęcie aktualności W regionie czytano „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

W sobotę w regionie czytane były „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. To w ramach akcji Narodowe Czytanie, którego organizatorem jest Kancelaria Prezydenta Polski. Twórczość wieszcza narodowego była czytana nie tylko w bibliotekach, ale również na świeżym powietrzu, a pogoda temu sprzyjała. W Gnieźnie czytano na dziedzińcu Starego Ratusza. Był to element większego projektu, który przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Jak co roku, również m.in. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W sobotę o godzinie 13.00, wraz z zaproszonymi gośćmi, rozpoczęto czytanie. Do wspólnego czytania włączyli się Wicestarosta Michał Piechocki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Krystyna Urbańska, Radna Rady Powiatu Wągrowieckiego Justyna Michalska, dziennikarka nasze stacji Alicja Tylkowska, redaktor naczelny „Wiadomości Skockich” Franciszek Szklennik czy czytelnicy biblioteki. Dodatkowym akcentem było przeczytanie jednego z „Sonetów Krymskich” pt. „Burza” w języku ukraińskim przez Jewgieniję Czerniajewą.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie zaprosiła chętnych do Organizacji Magazyn. Tam dorośli i młodzież czytali "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie w tym roku odbyło się po raz 11.

(Maciej Januchowski)