Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Objezierzu gmina Oborniki wybitni uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w minionym roku

Zdjęcie aktualności W Objezierzu gmina Oborniki wybitni uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w minionym roku fot. WRFM

W Objezierzu gmina Oborniki wybitni uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w minionym roku. Uczniowskie Oskary należały się za najlepsze wyniki w nauce oraz frekwencje na zajęciach. Gratulacje złożyli i wyróżnienia wręczyli burmistrz Tomasz Szrama, przewodniczący rady miejskiej Paweł Drewicz oraz szef komisji oświaty i spraw społecznych Jarosław Paulus.


Średnią ocen najwyższą z możliwych osiągnęła Małgorzata Wałęga uczennica Szkoły Podstawowej nr 2. Jest także najlepszą absolwentką gminy. Niewiele niższą notą mogą się pochwalić Wiktoria Kulupa z „trójki” oraz Julia Fojt z podstawówki numer cztery.


W Rożnowie najwyższą notę osiągnęła Wiktoria Glura-Karasiewicz. W Kiszewie Marcin Dopierała, w Chrustowie Justyna Muszyńska, w Maniewie Lidia Jankowiak, a w Objezierzu Mateusz Uciński. Spośród uczniów technikum najlepiej wypadł Hubert Jóźwiak z zespołu szkół w Objezierzu.


Nagrodzono również laureatów konkursów. W tym gronie znaleźli się: Małgorzata Wałęga, Zuzanna Wabnik, Julia Fojt (wojewódzki z biologii), Wiktoria Kulupa (wojewódzki z języka polskiego), Adam Białek (wojewódzki z chemii).


Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości zostali Miłosz Maćkowiak i Adam Tulecki uczniowie Technikum Rolniczego.
Pola Gurdak otrzymała nagrodę za udział w konkursie zorganizowanym przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu).

(Cezary Kucharski)