Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W naszej redakcji odbędzie się turniej w rzucie lotką

Zdjęcie aktualności W naszej redakcji odbędzie się turniej w rzucie lotką fot. WRFM

Już jutro o godzinie dziewiątej w wągrowieckiej redakcji Waszego Radia FM odbędzie się nietypowa impreza sportowa oczywiście zgodna z sanitarnymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa. Dział sportowy jest współorganizatorem próby ustalenia wyniku rzutu lotką do tarczy, który stanie się granicą do pobicia przez amatorów tejże dyscypliny sportu. W jaki sposób to zrobić poinformujemy w Sportowym Echu Tygodnia.


W redakcyjnym korytarzu stanie tarcza, a rzucał będzie wicemistrz Polski wągrowczanin Wojciech Skrzypczak. Zaplanował 100 kolejek po dziesięć rzutów każda. Za cel postawił sobie zdobycie minimum siedmiu tysięcy punktów. Każdy wynik lepszy od tej granicy przyniesie korzyści powiatowemu szpitalowi w Wągrowcu.


Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Deka Trade w Łeknie działające w branży rolniczej zakupi dla tej placówki służby zdrowia tyle atestowanych maseczek z wkładami, o ile punktów wicemistrz Polski przekroczy siedmiotysięczną granicę. Ten z kolei zaoferował ich zakup w takiej ilości, która ewentualnie zabraknie mu do granicznego rezultatu. Maseczki zostaną przekazane dyrektorowi Przemysławowi Buremu tego samego dnia. Do akcji włączyła się firma Szop Pracz. Przekaże na rzecz szpitala 100 sztuk płynu do dezynfekcji rąk.


Nad przebiegiem próby czuwać będzie komisja w skład, której wejdą przedstawiciele współorganizatora, czyli wągrowieckiego starostwa powiatowego oraz dziennikarz Waszego Radia FM. Sędzią technicznym jest Szymon Jasiński.


Relacja z przebiegu próby na bieżąco będzie przekazywana przez naszych prezenterów Alicję Tylkowską i Krzysztofa Marszewskiego. Jej zakończenie przewidujemy około godziny dwunastej. Wtedy pojawi się w redakcji starosta Tomasz Kranc, który wspiera akcję i obiecuje pomagać.

(Cezary Kucharski)