Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Muzeum Regionalnym w Wągrowcu będzie można zobaczyć modę z pierwszej połowy XX wieku

Zdjęcie aktualności W Muzeum Regionalnym w Wągrowcu będzie można zobaczyć modę z pierwszej połowy XX wieku fot. Maciej Januchowski

"Nie tylko od święta, czyli moda na Pałukach w pierwszej połowie XX wieku”, to tytuł wystawy, która w najbliższy piątek zostanie otwarta w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Będzie to swoiste poznawanie kultury minionych czasów, ponieważ, jak wiadomo moda, która często, w tamtych czasach, zmieniała się pod wpływem regionalnych upodobań, to również wprowadzała „nowinki z wielkiego świata”.

Mówiła Wiesława Gruchała, kustosz do spraw etnografii w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.

Na wystawie będzie można obejrzeć zarówno stroje codzienne, jak i odświętne - nie tylko jednak ludowe, ale także stroje głównie damskie, w których panie chodziły na różnego rodzaju uroczystości rodzinne i kościelne. Ciekawą też będzie kolekcja butów. dodatkowo zebrano lalki z okresu międzywojennego, które też prezentują na sobie ciekawe, pałuckie stroje. Przygotowano również atrakcję dla dzieci, które będą mogły zrobić sobie zdjęcie, jako Pałuczanka i Pałuczanin. Inauguracja wystawy rozpocznie się o 18.00, a będzie ją można oglądać do 3 lipca.

(Alicja Tylkowska)