Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W kraju rośnie liczba przestępstw związanych z przemocą domową. Jak sytuacja wygląda w powiecie wągrowieckim?

Zdjęcie aktualności W kraju rośnie liczba przestępstw związanych z przemocą domową. Jak sytuacja wygląda w powiecie wągrowieckim? fot. WRFM

Z całego kraju spływają informacje o tym, że w związku z epidemią koronawirusa policja oraz straż notują mnie przestępstw i zdarzeń drogowych. Bez wątpienia ma to związek z restrykcjami swobodnego przebywania na ulicy.


W wielu miejscach kraju funkcjonariusze notują jednak więcej interwencji domowych. Zdaniem psychologów, nagła, przymusowa izolacja powoduje wybuchy agresji i wyładowanie złych emocji, często na najbliższych.


Co ciekawe, inaczej jest w naszym powiecie. Jak nas poinformował Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji, u nas tych interwencji jest mniej niż rok wcześniej.


Zieliński wyjaśnia, że analizując zgłoszenia za okres od 1 marca do 7 kwietnia tego roku, to policja na terenie powiatu wągrowieckiego przeprowadziła 47 interwencji domowych, a w analogicznym okresie roku poprzedniego były to 84 zgłoszenia.


Co ważne, nasi policjanci odnotowali także mniej przyjęć zawiadomień o przestępstwa z art 207 KK, czyli znęcania się. Od 1 marca do 7 kwietnia tego roku przyjęto 3 takie zawiadomienia. A w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 9 zawiadomień, czyli trzy razy więcej.

(Krzysztof Czapul)