Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Urzędnicy z Wągrowca i ich rodziny mieli zostać zaszczepieni poza kolejnością

Zdjęcie aktualności Urzędnicy z Wągrowca i ich rodziny mieli zostać zaszczepieni poza kolejnością fot. WRFM

Urzędnicy z Wągrowca m.in. z magistratu i starostwa mieli zaszczepić się bez kolejki. O nieuczciwych praktykach w punkcie szczepień masowych, który znajduje się w Miejskim Domu Kultury informuje portal Okno na Wągrowiec. Zdaniem serwisu urzędnicy skorzystali z dodatkowych dawek szczepionek, które dostarczono w ubiegłym tygodniu do Jakubowego Grodu. Ponadprogramowych szczepionek miało być tyle, że lek otrzymali nie tylko urzędnicy ale ich rodziny, a nawet znajomi.

„To właśnie duża liczba nadprogramowo szczepionych urzędników i ich znajomych spowodowała, że przed punktem w ostatnich dniach tworzyły się spore kolejki. Mimo że każdy zarejestrowany ma wyznaczony co do minuty konkretny termin, to czas oczekiwania na podanie dawki wynosił ponad godzinę, bo w międzyczasie byli szczepieni właśnie wągrowieccy „uprzywilejowani”.” - podaje Okno na Wągrowiec.

Punkt szczepień masowych w Wągrowcu rozpoczął prace 28 kwietnia. Aktualnie najbliższy termin rejestracji na szczepienie dostępny jest za miesiąc.

(Maciej Januchowski)