Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zdjęcie aktualności Uczniowie ze Żnina wystartowali w finale 25 edycji ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych fot. WRFM

Uczniowie ze Żnina wystartowali w finale 25 edycji ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych. Pojechali do Łodzi i spisali się bardzo dobrze. Maja Tonder w swojej grupie eliminacyjnej biegu na 600 metrów długo miała najlepszy czas. Ostatecznie zajęła w niej piątą lokatę. W klasyfikacji końcowej była 22.

W rzucie piłeczką palantową Hanna Horka uplasowała się na 21 pozycji. Zaledwie dwa i pół metra zabrakło jej do rywalizacji w ścisłym finale. Mateusz Brończyk zajął w eliminacjach czwartą lokatę, więc do niego awansował. Później było tylko lepiej. Po pierwszych trzech finałowych rzutach Mateusz był na drugim miejscu z wynikiem 53,5 metra. Następnie poprawił życiówkę osiągając rezultat o trzy metry lepszy. Z wynikiem 56,5 metra został wicemistrzem Polski w rzucie piłeczką palantową.