Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Uczniowie z Wągrowca otrzymali stypendia od burmistrza miasta

Zdjęcie aktualności Uczniowie z Wągrowca otrzymali stypendia od burmistrza miasta fot. UM Wągrowiec

Uczniowie wągrowieckich szkół prowadzonych przez miejski samorząd, którzy legitymują się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce otrzymali z rąk burmistrza Jarosława Berendta finansowe gratyfikacje. Na stypendia z funkcjonującego od czterech lat „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży zasłużyło 47 osób. Przez dziesięć miesięcy po dwieście złotych trafi na konta 40 uczniów. Siedmiu dostało jednorazowo tysiąc złotych. W budżecie zabezpieczono na ten cel 87 tysięcy.


Stypendia przyznano uczniom od klasy czwartej szkoły podstawowej, którzy wypracowali średnią minimum 5,9. Nagroda należała się również laureatom konkursów przedmiotowych wyższych szczebli oraz absolwentom ze średnią powyżej 5,9. W tej grupie siedem stypendiów i tyleż samo tysiączłotowych nagród trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Osiemnaście dwustuzłotowych gratyfikacji dostali uczniowie z „Trójki”, dwanaście z „Czwórki” natomiast trzy z wręczono uczniom z „Jedynki”.


Transmitowana online na stronie miejskiego urzędu uroczystość odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Bronisława Zielińskiego. Z pandemicznych względów przybyli tylko stypendyści z jednym rodzicem.
Oprawę muzyczną zapewnił nauczyciel tejże szkoły Karol Grynkowski.

(Cezary Kucharski)