Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Tak wygląda szynobus po wczorajszym zderzeniu z ciężarówką

Zdjęcie aktualności Tak wygląda szynobus po wczorajszym zderzeniu z ciężarówką fot. KM PSP Poznań

W poniedziałek (17.02) w Czerwonaku doszło do zderzenia szynobusu i samochodu ciężarowego. Skład jechał z Wągrowca do Poznania. 

Do zderzenia doszło na przejeździe kolejowym. Uszkodzeniu uległy oba pojazdy.  

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu ciężarowego marki MAN ciągnącego dodatkowo naczepę z szynobusem. Z uwagi na odległość jaka dzieliła miejsce zderzenia z miejscem zatrzymania szynobusu ( ponad 400m ), kierujący działaniami podzielił miejsce akcji na dwa odcinki bojowe. Kierowca samochodu opuścił pojazd o własnych siłach, pociągiem podróżowało ok 30 osób które częściowo same opuściły pojazd, natomiast 13 osób, zostało ewakuowanych przez ratowników. - informuje asp. sztab. Tomasz Kołtuńczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 

W wyniku wypadku dwie osoby wymagały hospitalizacji. Był to kierowca samochodu ciężarowego oraz jeden z pasażerów pociągu. -Ruch kolejowy na trasie został wstrzymany, a służby kolei prowadziły oględziny torowiska celem stwierdzenia ewentualnych uszkodzeń. - dodaje Kołtuńczyk. 

Radosław Śledziński z PKP PLK w rozmowie z portalem epoznan.pl potwierdził, że do uszkodzeń torowiska doszło - Nasi pracownicy uporali się z tą sprawą już w nocy. O 2.35 przywrócono ruch pociągów na trasie.

Jak poinformowały Koleje Wielkopolskie siła uderzenia była tak duża, ze szynobus się wykoleił.

(Maciej Januchowski)