Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szpital w Wągrowcu z oddziałem covidowym. Na początek uruchomiono 32 miejsca dla chorych

Zdjęcie aktualności Szpital w Wągrowcu z oddziałem covidowym. Na początek uruchomiono 32 miejsca dla chorych fot. Szpital Wągrowiec

Na mocy decyzji Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, Szpital w Wągrowcu przygotował i uruchomił 32 miejsca dla pacjentów zakaźnych, czyli osób u których rozpoznano COVID-19 i które wymagają hospitalizacji. Są to miejsca ogólnozakaźne, w tym dwa respiratorowe.

Mówił dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, dr Przemysław Bury.

Na tę chwilę nie jest wiadomo na jak długo uruchomiono oddział zakaźny. Decyzja leży po stronie Oddziału Wojewódzkiego NFZ i urzędu Wojewody Wielkopolskiego, które to instytucje, moniturując sytuację ogólnoepidemiologiczną, decydują o tym, w których szpitalach, jakie oddziały i ile miejsc ma pozostać do dyspozycji pacjentów zakaźnych. Zdaniem dr Przemysława Burego, na tę chwilę, może to być czas ok. 4 tygodni, kiedy wągrowiecka placówka będzie szpitalem drugiego poziomu zabezpieczenia COVID-19. Obecnie nie ma na oddziale pacjentów covidowych, a sytuacja wydaje się ustabilizowana, niemniej jest to stabilizacja, w dalszym ciągu, na dość wysokim poziomie - tak rozpoznań, jak i zachorowań.

(Alicja Tylkowska)