Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szpital w Wągrowcu jest przygotowany na przyjęcie większej liczby covidowych pacjentów

Zdjęcie aktualności Szpital w Wągrowcu jest przygotowany na przyjęcie większej liczby covidowych pacjentów fot. Szpital Wągrowiec

Wągrowiecki szpital jest doskonale przygotowany i cały czas doposażany w razie wystąpienia wzmożonej sytuacji epidemicznej. Na tę chwilę jednak sytuacja jest stabilna. Wągrowiecka placówka nadal utrzymuje 30 miejsc dla pacjentów covidowych i, jak twierdzi dyrektor, Przemysław Bury, można zaobserwować niższe wykorzystanie miejsc. Obecnie w oddziale leży 11 chorych i do dyspozycji pozostają dwa miejsca respiratorowe - bez chorych. Ze strony Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Zdrowia płyną informacje o podwyższonym ryzyku kolejnych hospitalizacji w okresie najbliższych 3 - 4 tygodni, co ma być związane z wariantem o nazwie Omikron.

Mówił Przemysław Bury, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

Wągrowiecka placówka, na tę chwilę, ma możliwości i potencjał uruchomienia maksymalnie 70 miejsc dla pacjentów zakaźnych, a także przygotowuje się kadrowo i organizacyjnie.

Niestety ewentualne zwiększenie miejsc dla chorych covidowych może skutkować zmniejszeniem liczby miejsc dla pacjentów z innymi jednostkami chorobowymi.

(Alicja Tylkowska)