Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Starosta wągrowiecki oraz wojewoda wielkopolski zatwierdzili projekt budowlany i udzielili pozwolenia na budowę drugiego etapu pieszo-rowerowej ścieżki

Zdjęcie aktualności Starosta wągrowiecki oraz wojewoda wielkopolski zatwierdzili projekt budowlany i udzielili pozwolenia na budowę drugiego etapu pieszo-rowerowej ścieżki fot. WRFM

Starosta wągrowiecki oraz wojewoda wielkopolski zatwierdzili projekt budowlany i udzielili pozwolenia na budowę drugiego etapu pieszo-rowerowej ścieżki. Poprowadzi ona od ulicy Nad Nielbą do Gnieźnieńskiej. Autorami specyfikacji byli Agnieszka Rak, Radosław Pietruszewski, Piotr Piskorek oraz Łukasz Szuba, czyli członkowie Wielkopolskiej i Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.


Ścieżka jest zlokalizowana na terenie kolejowym stąd niezbędna była akceptacja wojewody. Będzie miała bitumiczną nawierzchnię. Powstanie system odwadniania. Stare oświetlenie zostanie rozmontowane, a jego miejsce zajmą nowoczesne i energooszczędne lampy.


Okazuje się, że przygotowania od podstaw samorządowcy Jakubowego Grodu rozpoczęli dopiero w lutym bieżącego roku. Wtedy wielkopolski urząd marszałkowski podał harmonogram składania wniosków o dofinansowanie z unijnych pieniędzy.


Wągrowieccy samorządowcy musieli uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia w ciągu kilku miesięcy. Takie dokumenty musiały wydać między innymi Polskie Koleje Państwowe, Wody Polskie, czy też konserwator zabytków. Z cudem graniczyło uchwalenie w tak krótkim czasie niezbędnego jak się okazało Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla części odcinka ścieżki. Normalnie procedura trwa co najmniej rok, ale pracownikom urzędu udało się ją zamknąć w niecałe sześć miesięcy.


Wiceburmistrz Piotr Pałczyński na portalu społecznościowym opublikował informację, że z niecierpliwością czeka na pozytywną ocenę złożonego wniosku. Jeżeli takowa będzie wtedy już w przyszłym roku pieszo-rowerowa ścieżka może być gotowa.

(Cezary Kucharski)