Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Starosta Kranc zgłosił 4 lokalizacje Punktów Szczepień Masowych na terenie powiatu wągrowieckiego

Zdjęcie aktualności Starosta Kranc zgłosił 4 lokalizacje Punktów Szczepień Masowych na terenie powiatu wągrowieckiego fot. WRFM

W związku z założeniami rządowymi dotyczącymi utworzenia w każdym powiecie co najmniej 2 punktów szczepień masowych, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc podjął niezbędne działania w celu przygotowania powiatu do nowego modelu szczepień.

W wyniku działań Starosta zgłosił do Wojewody Wielkopolskiego gotowość utworzenia na terenie powiatu 4 takich punktów. Powiat odpowiadać będzie za zorganizowanie 3 z nich: w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu, w Szpitalu Powiatowym oraz w przychodni lekarskiej w Niemczynie. Natomiast burmistrz Jarosław Berendt podjął się zorganizowania punktu szczepień w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

Łącznie cztery Punkty Szczepień Masowych będą mogły szczepić ponad 6 tys. osób tygodniowo, pod warunkiem dostępności szczepionek. Ostateczna decyzja co do ilości punktów podjęta zostanie przez Wojewodę Wielkopolskiego. Warto zaznaczyć, że sprawna i szybka akcja szczepień masowych zależeć będzie od przyjęcia przepisów prawnych, rozszerzających katalog osób kwalifikujących i mogących wykonać szczepienia.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)