Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Radni z Obornik uchwalili podstawowe założenia wieloletniej prognozy finansowej do 2041 roku

Zdjęcie aktualności Radni z Obornik uchwalili podstawowe założenia wieloletniej prognozy finansowej do 2041 roku fot. WRFM

Tegoroczne plany budżetowe to temat rzeka, a jednocześnie wiodący podczas sesji obornickiej rady miejskiej. Radni uchwalili podstawowe założenia wieloletniej prognozy finansowej do 2041 roku. Najważniejszy był jednak budżet i takowy został przez rajców zaakceptowany uchwałą. Podstawowe założenia blisko 200 milionowego budżetu przedstawia Krzysztof Nowacki rzecznik prasowy urzędu miasta.

W tym roku będzie przebudowana ulica Polna. To inwestycja warta mniej więcej osiem milionów złotych. Pieniądze zaplanowano między innymi na drogowe remonty w sołectwach i samym mieście, jak również na utrzymanie budynków użyteczności publicznej. Poza sprawami finansowymi rajcy pozytywnie ocenili plan funkcjonowania Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Upoważnili prezesa do starań o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozwoli to na wykonanie pierwszej części projektu unowocześnienia gospodarki wodno-ściekowej. Zaaprobowano zawarcie porozumienia z dziesięcioma pobliskimi gminami dotyczącego opieki nad zwierzętami oraz rozszerzenie zakresu działań Centrum Usług Wspólnych. Przyjęta została uchwała umożliwiająca rozpoczęcie prac nad sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla znajdującej się w Bogdanowie działki. Jest położona przy drodze krajowej numer jedenaście, więc to uatrakcyjni teren pod ewentualne inwestycje.

(Cezary Kucharski)