Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rada gminy Wapno oraz wójt Maciej Kędzierski znaleźli dodatkowe pieniądze na remonty asfaltowych i gruntowych dróg

Zdjęcie aktualności Rada gminy Wapno oraz wójt Maciej Kędzierski znaleźli dodatkowe pieniądze na remonty asfaltowych i gruntowych dróg fot. Maciej Januchowski

Rada gminy Wapno oraz wójt Maciej Kędzierski znaleźli dodatkowe pieniądze na remonty asfaltowych i gruntowych dróg. Zostaną wykonane do końca bieżącego roku pod warunkiem, że pogoda nie przeszkodzi.Ponad 180 tysięcy złotych będzie wydane na nowe nakładki na ulicach ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Dąbrowskiego w Wapnie. To samo dotyczy ulic Poprzecznej i Leśnej w miejscowości Stołężyn gdzie zostanie wykonane frezowanie. Poza tym zlikwidowane będą ubytki w gminnych drogach asfaltowych.


40 tysięcy wyasygnowano na przebudowę chodników ulic Sienkiewicza oraz Powstańców Wielkopolskich. W ten sposób sołectwo Wapno Południe zyska kolejne przebudowane odcinki. Przetarg został już rozpisany, druga umowa jest podpisana, a inwestor podał terminy wykonania zadań na 21 i 29 grudnia.


Jak zapewnia wójt Kędzierski środki nie pochodzą ze sprzedaży majątku, kredytów ani pożyczek. Te pieniądze udało się po prostu zaoszczędzić. Włodarz dodaje, że w przyszłym roku planuje przeznaczyć na drogowe wydatki ponad 700 tysięcy złotych. Liczy także na dodatkowe pieniądze między innymi z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i podziału nadwyżki budżetowej.

(Cezary Kucharski)