Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Punkt Szczepień Masowych w Niemczynie już działa

Zdjęcie aktualności Punkt Szczepień Masowych w Niemczynie już działa fot. WRFM

W sobotę rozpoczęły się szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Niemczynie. Jest to jeden z dwóch zaakceptowanych przez wojewodę punktów szczepień w powiecie wągrowieckim, spośród czterech zgłoszonych przez Starostę. Do punktu trafiły także maseczki i środki do dezynfekcji przekazane przez Wojewodę Wielkopolskiego z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Lokal w Niemczynie spełnia wymogi dotyczące organizacji masowych punktów szczepień. Posiada bazę lokalową, parking oraz możliwość zachowania wszelkich procedur sanitarnych. Osoby, które mają już wystawione e-skierowanie mogą zapisać się na 4 sposoby: dzwoniąc na infolinie 989, rejestrując się przez internet na pacjent.gov.pl, kontaktując się telefonicznie lub SMS-owo z punktem szczepień w Niemczynie.

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:
 
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia.
Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 
2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
 
3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.
Jeżeli chcesz zaszczepić się w punkcie szczepień w NIEMCZYNIE – zadzwoń pod numer 61 292 79 84 lub wyślij maila: covid19@obstambulans.pl
 
4. Wyślij SMS
Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
 
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
 
(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)