Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Przyznano kolejną nagrodę „Stacha”

Zdjęcie aktualności Przyznano kolejną nagrodę „Stacha” fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Nagroda przeznaczona dla wybitnego absolwenta uczącego się w jednej ze szkól ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat trafiła do rąk Karoliny Hoffy. To uczennica wągrowieckiego pierwszego liceum ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich. Statuetkę „Stacha” wręczono jej w sali starostwa. Uczynili to wicestarosta Michał Piechocki oraz Danuta Chosińska, prezes Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego.


Licealistka z ul. Klasztornej legitymuje się najwyższą średnią spośród dziesięciu branych pod uwagę tegorocznych maturzystów. Wygrywała bądź znajdowała się w gronie laureatów powiatowych i ogólnopolskich konkursów matematycznych. Z powodzeniem wystartowała w europejskim Kangurze”. Osiągała sukcesy pisząc ortograficzne dyktanda, a także konkursowe testy językowe na szczeblu powiatu. Otrzymywała stypendia starosty przeznaczone dla wybitnych uczniów. Znajdowała czas na działalność społeczną i reprezentowanie szkoły w okolicznościowych uroczystościach.


Statuetkę „Stacha” zarząd stowarzyszenia przyznał po raz siódmy. Jest symbolem pamięci jego patrona, który był absolwentem Królewskiego Gimnazjum Klasycznego (aktualnie pierwsze liceum ogólnokształcące). Zawsze trafia do osoby, która najlepiej zdała maturalny egzamin, działała na niwie społecznej, kulturalnej, czy też naukowej. Przypomnijmy, że rok temu statuetkę otrzymała uczennica tego samego liceum Joanna Zmudzińska.

(Cezary Kucharski)