Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Problemy z wiatami przystankowymi na dworcu PKS w Wągrowcu. Czy obiekt będzie trzeba przebudować?

Zdjęcie aktualności Problemy z wiatami przystankowymi na dworcu PKS w Wągrowcu. Czy obiekt będzie trzeba przebudować? fot. Alicja Tylkowska

Metalowe podpory podtrzymujące wiaty autobusowe, to ostatnio widok, na jaki mogą zwrócić uwagę podróżujący na dworcu PKS. I zwracają. W związku z licznymi zapytaniami postanowiliśmy spróbować wyjaśnić tę niecodzienną sytuację.

Jej wyjaśnieniem jest prawdopodobny błąd na poziomie projektowania tego miejsca, co powoduje obecnie delikatne załamywanie się wiaty. Taką ocenę wydał rzeczoznawca. Problemem jest również odpływ wody, która spływa w złą stronę, dlatego trzeba podstawiać tam naczynia, by nie doszło do zalania przystanków. W związku z takim obrotem sprawy, na tę chwilę, jest formułowana treść porozumienia pomiędzy ZGM, a projektantem, na której podstawie rozpocznie się niebawem przebudowa wiaty.

Mówi Halina Ratajczak z Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu.

W połowie lipca odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli projektant, wykonawca, inspektorzy nadzoru budowlanego oraz inwestor, czyli ZGM, podczas którego podjęto próbę wypracowania porozumienia.

Jedno jest pewne: usterka musi być zniwelowana, a projekt poprawiony. Przypominamy raz jeszcze, że zagrożenia dla zdrowia i życia, osób tam przebywających, nie ma.

(Alicja Tylkowska)