Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Problemy z przyłączami do sieci gazowej w regionie. Włodarze gmin wspólnie interweniują w tej sprawie

Zdjęcie aktualności Problemy z przyłączami do sieci gazowej w regionie. Włodarze gmin wspólnie interweniują w tej sprawie fot. UM Wągrowiec

Mieszkańcy Wągrowca, jak i inwestorzy, mają problemy z uzyskaniem przyłącza gazowego i dostaw tego paliwa. Powodem tego niepokojącego zjawiska jest mała przepustowość całej sieci gazowej. Jak przekazał nam burmistrz Wągrowca, Jarosław Berendt, już od jesieni ubiegłego roku otrzymywał sygnały o odmowie warunków przyłączenia do inwestycji. Wtedy to włodarz zwrócił się do dyrektora technicznego Polskiej Sieci Gazowniczej z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Okazało się, że decyzje PSG, dotyczą głównie odmowy przyłączy w budownictwie wielorodzinnym i biznesowym. Zdaniem burmistrza takie działania mogą zahamować rozwój miasta.

Jak podaje Urząd Miasta, odpowiedź spółki Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. dotarła do burmistrza Jarosława Berendta oraz burmistrzów Budzynia - Marcina Sokołowskiego i Skoków - Tadeusza Kłosa oraz wójtów gmin Wągrowiec - Przemysława Majchrzaka i Mieściska - Przemysława Renna. W odpowiedzi zapewniono, że firma jest „ w stałym kontakcie z PSG sp. z o.o., prowadząc dialog w celu znalezienia rozwiązania dla pokrycia bieżącego i perspektywicznego zapotrzebowania odbiorców na paliwo gazowe w rejonie Wągrowca". Taka odpowiedź nie zadowala jednak Jarosława Berendta, który zapewnił, że będzie dalej podejmował interwencje w tej sprawie, aż do osiągnięcia konkretnych decyzji.

(Aloicja Tylkowska)