Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pracowita niedziela dla wągrowieckich strażaków. Zostali wezwani do trzech pożarów budynków mieszkalnych

Zdjęcie aktualności Pracowita niedziela dla wągrowieckich strażaków. Zostali wezwani do trzech pożarów budynków mieszkalnych fot. WRFM

Pracowita niedziela dla strażaków z powiatu wągrowieckiego. Wezwani zostali do trzech pożarów. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w domu jednorodzinnym w Laskownicy Wielkiej w gminie Gołańcz. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kotłowni, jednak na miejscu okazało się, że ogniem objęta jest też klatka schodowa. Strażacy po ugaszeniu pożaru przewietrzyli pomieszczenia w budynku oraz sprawdzili przy użyciu detektora wielogazowego i kamery termowizyjnej. Na miejscu był też przedstawiciel gminy Gołańcz, który zaoferował rodzinie lokum zastępcze, jednak mieszkańcy domu z niego nie skorzystali, gdyż znaleźli schronienie u najbliższych.

Drugie wezwanie dotyczyło pożaru kuchenki gazowej w mieszkaniu przy ulicy Brzozowej w Wągrowcu. Okazało się, że ogień pojawił się w wyniku pęknięcia płyty kuchenki węglowej typu "angielka". Strażacy zajęli się stłumieniem ognia, a następnie wykonali pomiary tymi samymi urządzeniami co w poprzednim pożarze.

Ostatni z niedzielnych pożarów również miał miejsce w Wągrowcu, ale na ulicy Bydgoskiej. Zapaliła się tam belka stropowa, która znajdowała się pod piecem kaflowym.

- W celu skutecznego ugaszenia pożaru, konieczne było wycięcie, przy pomocy piły ratowniczej, otworu rewizyjnego w drewnianej podłodze. W celu dokładnej lokalizacji pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną. Pomieszczenia oddymiono i przewietrzono. Pozostałe pomieszczenia mieszkalne w budynku zostały sprawdzone miernikiem wielogazowym, który nie wykazał zagrożenia - przekazał Piotr Kaczmarek, rzecznik prasowy wągrowieckich strażaków.

W niedzielę strażacy zostali wezwani także do palącego się kontenera na śmieci przy ulicy Moniuszki w Wągrowcu. Działania ogniomistrzów polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru oraz zalaniu kontenera wodą.

(Maciej Januchowski)