Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiat wągrowiecki z dotacją na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1

Zdjęcie aktualności Powiat wągrowiecki z dotacją na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 fot. WRFM

Wągrowiecki powiat czynił starania o dofinansowanie na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Powiodło się, dlatego w Wągrowcu wybudowany zostanie obiekt na ulicy Kcyńskiej za około 13 milionów złotych. Projekt przygotowali samorządowcy w ramach programu Sportowa Polska 2020, który finansuje Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Do kasy starostwa wpłynie cztery i pół miliona. Pierwsze pieniądze fundusz przeleje w przyszłym roku. Druga transza zaplanowana jest rok później. Wykonawca powinien wejść na plac budowy w listopadzie bieżącego roku. Oddanie obiektu do użytku przewidziano w sierpniu 2022.


Powstanie w tym miejscu gdzie obecnie stoi potocznie nazwana balonem stara hala wykonana w formule namiotu nota bene niedawno wymieniano tam zerwane pokrycie dachowe. Zostanie przeniesiona w inne miejsce, ale na terenie szkoły i będzie do dyspozycji dyrekcji.


Parametry nowej hali to pełny wymiar, czyli powierzchnia ośmiuset metrów kwadratowych na trzech poziomach. W piwnicach zaplanowano magazyny oraz pomieszczenia techniczno-gospodarcze. Parter wypełnią boiska do siatkówki, koszykówki, halowej piłki nożnej, ręcznej oraz tenisa. Płyta główna to trzy niezależne boiska oddzielone kurtynami. Piętro zgodnie z projektem stanowią trybuny i sala ćwiczeń. Wszystkie poziomy będą połączone windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

(Cezary Kucharski)