Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiat musi rozpocząć budowę ul. Antoniewskiej w Skokach by utrzymać dofinansowanie

Zdjęcie aktualności Powiat musi rozpocząć budowę ul. Antoniewskiej w Skokach by utrzymać dofinansowanie fot. WRFM

Jeżeli powiat wągrowiecki rozpocznie przebudowę ulicy Antoniewskiej w gminie Skoki jeszcze w tym roku, to dofinansowanie od wojewody wielkopolskiego z Funduszu Dróg Samorządowych trafi na jego konto. Zakończenie robót budowlanych przewiduje się w 2022 roku.Skocki włodarz partycypuje w kosztach, czyli zadeklarował przekazanie do wspólnego budżetu około 1,8 miliona złotych, gdyż bardzo długi odcinek Antoniewskiej obejmuje kanalizację deszczową, a to zadanie własne gminy. Projekt przewiduje odbiór wód opadowych z gminnych ulic połączonych z drogą powiatową. W grę wchodzi między innymi budowa chodnika, a także nowa asfaltowa nawierzchnia.
W przyszłym tygodniu wypowiedzą się skoccy i powiatowi radni w tym komisja bezpieczeństwa i komunikacji. Jeżeli zaakceptują wstępne ustalenia włodarzy nastąpi podpisanie umowy z wojewodą. W listopadzie najpewniej zostanie ogłoszony przetarg. Jeszcze w tym roku powinno nastąpić przekazanie placu budowy firmie, która go wygra.


Powiat wągrowiecki nie raz starał się o dofinansowanie przebudowy ulicy Antoniewskiej z rządowego programu. Zadanie od dłuższego czasu jest wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz inwestycyjnej. W tym roku poprzetargowe oszczędności pozwoliły urzędnikom wojewody na przeniesienie projektu z rezerwowej listy na główną.

(Cezary Kucharski)