Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ponad 100 chętnych do wstąpienia do wielkopolskich Wojsk Obrony Terytorialnej

Zdjęcie aktualności Ponad 100 chętnych do wstąpienia do wielkopolskich Wojsk Obrony Terytorialnej fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Ponad setka przyszłych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej stawiła się przed bramami koszar. To kolejne wcielenie rekrutów do 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem jednak oprócz trudów szkolenia czeka ich także zmaganie z niesprzyjającą zimową aurą.

Wśród ochotników, chcących wstąpić do wielkopolskiej WOT znaleźli się: mistrzyni Polski w zapasach, listonosz, księgowa, guwernantka, kucharz, stolarz, instruktor kitesurfingu, kierowca autobusu, ratownik WOPR oraz studenci i wielu tegorocznych maturzystów. Cześć z nich rozpoczyna szkolenie podstawowe zakończone przysięgą wojskową a cześć, która już wcześniej służyła w wojsku przejdzie szkolenie uzupełniające. Przyszli Terytorialsi tym razem szkolić się będą na poligonie w Biedrusku a zasilą bataliony lekkiej piechoty w Lesznie i Śremie oraz w Skwierzynie. Trening wojskowy, który właśnie się rozpoczyna to wstęp do szkolenia zasadniczego, które trwa trzy lata. Dopiero wtedy żołnierz WOT uznawany jest należycie wyszkolonego. Szkolenie jest bardzo intensywne trwa 12 godzin na dobę. Pierwszy dzień minął pod znakiem badań na obecność koronawirusa. Przyszli żołnierze będą się szkolić w reżimie sanitarnym a rozpaczną od testu sprawności fizycznej. Później otrzymają też broń, z którą nie będą się rozstawać przez cały okres szkolenia.

(WOT)