Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pomimo pandemii w gminie Wągrowiec odbywają się drogowe inwestycje

Zdjęcie aktualności Pomimo pandemii w gminie Wągrowiec odbywają się drogowe inwestycje fot. Gmina Wągrowiec

W Rudniczynie gmina Wągrowiec przebudowywane są drogi dojazdowe do rolnych gruntów. Na ten cel samorządowcy otrzymali celową dotację z wojewódzkiego budżetu w kwocie 150 tysięcy złotych przy koszcie całkowitym niewiele wyższym niż 580 tysięcy. Zadania wykona żnińska firma Gabrodrog wyłoniona w drodze przetargu. Do końca bieżącego miesiąca przewidziano odbiór techniczny.


Ponad pół kilometrowy odcinek zostanie przebudowany w miejscowości Siedleczko. Będzie miał ponad cztery metry szerokości i obustronne pobocze. Zostaną zamontowane sprężynujące barierki na przepustach. Za wykonanie tego zadania samorządowcy zapłacą nieco ponad 360 tysięcy złotych.


W części wsi Rudnicze, czyli Rudniczynie wyremontowany będzie niespełna czterystumetrowy odcinek drogi. W tym przypadku jego szerokość będzie wynosiła od trzy i pół do cztery i pół metra. Zakres robót podobny jak w Siedleczku.


Nawierzchnie obydwóch odcinków to asfaltowy ośmiocentymetrowy beton. Będzie położony na łamanym kruszywie. Z gminnej kasy na wynagrodzenie wykonawcy przeznaczono prawie 222 tysiące złotych.

(Cezary Kucharski)