Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia rowerzystki oraz 4 inne osoby

Zdjęcie aktualności Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia rowerzystki oraz 4 inne osoby fot. KWP w Poznaniu

Policjanci z Wągrowca zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Poszukiwania trwały około doby. Samochód ze śladami wypadku został znaleziony na terenie gminy Gołańcz. Tego dnia policjanci zatrzymali 25-latka, kierowcę i jednocześnie właściciela pojazdu, a także brata mężczyzny i właściciela posesji, na której auto było ukryte. Śledztwo przejęli policjanci z Poznania. Dzień później zatrzymali kolejne dwie osoby, które podróżowały z 25-latkiem tego feralnego dnia, a które się urywały. Funkcjonariusze podejrzewają, że mogły pomagać w zatarciu śladów.

Kulisy sprawy przedstawione przez wielkopolską policję:

Sprawca śmiertelnego potrącenia Anny Karbowniczak, dziennikarki z Chodzieży jest już po zarzutach. Kierowca opla vivaro został także przesłuchany przez prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Ogromną pracę w tej sprawie wykonali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. W czwartek po południu niemal wszyscy zgłosili się na alarm do jednostki. Rozpoczęli obławę. Na drogach ustawili blokady i kontrolowali samochody. Poszukiwali uszkodzonego w wypadku auta po lasach i w okolicznych miejscowościach.
 
Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do nagrania z kamery monitoringu w Wągrowcu. Na nagraniu, 10 minut przed wypadkiem, był widoczny niebieski opel vivaro jadący w kierunku Budzynia. Miał kaliskie numery rejestracyjne i tam wieczorem skoncentrowały się poszukiwania.
 
W Kaliszu policjanci dotarli do właścicieli, którzy jak się okazało przebywali za granicą. Po wielu rozmowach telefonicznych udało się ustalić, że auto sprzedali jakiś czas temu do Ostrowa Wielkopolskiego.
 
W piątek rano policjanci dotarli do osób z Ostrowa. Okazało się, że są to sprzedawcy aut używanych. W ich dokumentach znajdowała się umowa sprzedaży niebieskiego opla vivaro 25-latkowi z Wągrowca.
 
Przez kolejne godziny grupa pościgowa policjantów z Chodzieży i innych jednostek poszukiwała mężczyzny i jego auta. Niestety nie przebywał on pod żadnym ze znanych adresów. Wkrótce nadeszła wiadomość, że poprzedniego dnia opel z uszkodzoną przednią szybą był widziany, jak wyjeżdżał z lasu i z ogromną prędkością jechał w kierunku Gołańczy.
 
Kolejna analiza nagrań z monitoringu tym razem z Gołańczy przyniosła efekt. Policjanci zobaczyli poszukiwane auto. Samochód miał uszkodzoną szybę i uszkodzenia nadwozia charakterystyczne dla wypadku. To nagranie pozwoliło skoncentrować obszar poszukiwań.
W piątek po południu policjanci odnaleźli auto na terenie małej miejscowości w gminie Gołańcz Tam też zatrzymali 25 letniego właściciela auta, jego 27 letniego brata, oraz 34 letniego właściciela posesji.
 
Ze względu na charakter sprawy, śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oraz Wydział Dochodzeniowo Śledczy KWP w Poznaniu. W piątek wieczorem prokurator po ocenie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych przedstawił właścicielowi samochodu zarzuty.
 
Aktualnie przeprowadzana jest analiza prawno karna pod kątem utrudniania śledztwa i zacierania śladów przestępstwa przez pozostałe zatrzymane osoby.
 
(Maciej Januchowski, FB/Wielkopolska Policja)