Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policjanci rozbili grupę złodziei aut. Dwóch jej członków wpadło na gorącym uczynku w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Policjanci rozbili grupę złodziei aut. Dwóch jej członków wpadło na gorącym uczynku w Wągrowcu fot. WRFM

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy kradzieży samochodów. 68 i 42-latek wpadli na gorącym uczynku podczas kradzieży auta w Wągrowcu.

Kryminalni zatrzymali ich kilka sekund po tym, jak włamali się do zaparkowanego pojazdu marki Mazda i próbowali nim odjechać. Jeden ze sprawców na widok funkcjonariuszy próbował uciekać pieszo. Niemniej jednak, szybko wpadł w ręce kryminalnych. Jak się okazało, każdy z nich w kradzieży odgrywał swoją rolę. Młodszy włamywał się i uruchamiał auto, a starszy był tzw. wozakiem, czyli osobą prowadzącą skradziony pojazd. Kryminalni znaleźli przy nich przedmioty służące do wyłamania wkładki zamka oraz urządzenia elektroniczne. Po oględzinach, pojazd został przekazany właścicielowi. Natomiast zatrzymani zostali przewiezieni do Bydgoszczy.

Tego samego dnia mieszkańcy powiatu inowrocławskiego stanęli przed obliczem prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, który na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił podejrzanym zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami pojazdów i ich zbywaniu. Z ustaleń śledczych wynika, że proceder ten trwał co najmniej od lipca 2020 roku. Dodatkowo obaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu. Następnie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 68 i 42-latka na trzy miesiące. Mężczyźni byli już wcześniej notowani do przestępstw samochodowych. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy)