Rada Miejska w Wągrowcu odwołała Dariusza Hamulczyka ze stanowiska skarbnika miejskiego. Uchwała została podjęta na wniosek burmistrzyni Alicji Trytt, która wielokrotnie powtarzała, że już dawno straciła zaufanie do miejskiego skarbnika.
Odwołanie nastąpi z 31 maja. To kolejna istotna zmiana personalna w wągrowieckim samorządzie. Wcześniej rada odwołała przewodniczącego Jakuba Zadrogę. Skarbnik odpowiada za gospodarkę finansową miasta, budżet i nadzór nad finansami publicznymi.
Jednocześnie podczas tej samej sesji rajcy powołali nowego skarbnika miejskiego. Funkcję obejmie Monika Michalak-Plewako, dotychczasowa druga zastępczyni burmistrzyni Wągrowca.
Mówiła Waszemu Radiu w lutym Monika Michalak-Plewako.
Teraz jako skarbnik będzie musiała zając się nie tylko analizowaniem ale i wykonaniem tej optymalizacji. Funkcję wągrowieckiego skarbnika obejmie 1 czerwca.
