Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zagrają w grupie A pierwszej ligi

Zdjęcie aktualności Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zagrają w grupie A pierwszej ligi fot. Pixabay

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zagrają w grupie A pierwszej ligi. Do rozgrywek w liczącej 12 zespołów stawce nie przystąpi we wrześniu Stal Gorzów Wielkopolski. Jej miejsce zajmie spadkowicz z Superligi, czyli Arka Gdynia.


Rozgrywki zainaugurują oprócz wągrowczan: Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, OKPR Warmia Energa Olsztyn, SMS ZPRP Gdańsk, Gwardia Koszalin, SPR GKS Żukowo, MKS Mazur Sierpc, Meble Wójcik Elbląg, CKS Jurand Ciechanów, Tytani Wejherowo, USAR Kwidzyn, Arka Gdynia


Już 24 lipca rozpoczną się przygotowania do sezonu. Bartosz Świerad pozostaje pierwszym trenerem. Jego asystentem jest bramkarz Artur Gawlik, który zastąpił Bartosza Witkowskiego. Zarząd przedłużył kontrakty z: Mateuszem Pacałą, Przemysławem Wrześniem, Dawidem Tepperem, Dariuszem Zanto, Pawłem Gregorem i Łukaszem Hoffmannem. Sztab szkoleniowy podejmie w najbliższych tygodniach decyzję, kto uzupełni seniorski skład. Żółto-czarnych barw nie będzie już bronił Paweł Gąsiorek.


Wstępny plan meczów kontrolnych żółto-czarnych szczypiornistów z Jakubowego Grodu jest już ustalony. Na początek zagrają z AZS UZ Zielona Góra. Pojedynek odbędzie się na ich parkiecie 10 sierpnia. Tydzień później wągrowczanie powalczą w turnieju z Realem Astromal Leszno, Grunwaldem Poznań oraz GKS SPR Żukowo. Kolejnym etapem będzie turniej w Legnicy, który zaplanowano na 23 i 24 sierpnia. W ostatnią sobotę tego miesiąca żółto-czarni powalczą na własnym parkiecie w rozgrywkach o puchar Polski.

(Cezary Kucharski)