Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pijany kierowca w Mogilnie. Sąd zdecydował o areszcie na dwa miesiące

Zdjęcie aktualności Pijany kierowca w Mogilnie. Sąd zdecydował o areszcie na dwa miesiące fot. WRFM

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 50-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Do zdarzenia doszło w czwartek w ubiegłym tygodniu około godziny 15:00 w Mogilnie przy ulicy Polnej. Mężczyzna, kierując Oplem, na parkingu uderzył w zaparkowaną Toyotę Yaris. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Co więcej, gdy mundurowi sprawdzili jego dane w policyjnej bazie, okazało się, że mężczyzna ma aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany.

W sobotę Sąd Rejonowy w Mogilnie, na wniosek śledczych, zastosował wobec 50-latka tymczasowy areszt na dwa miesiące. Policja apeluje o zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców.

Łamanie sądowych zakazów to świadome lekceważenie prawa i zagrożenie dla innych. Takie zachowania będą skutkować surowymi konsekwencjami - wysokimi karami finansowymi, przedłużeniem zakazu, a nawet pozbawieniem wolności.