Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Obchody XXV rocznicy reaktywacji Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu odbyły się w minioną niedzielę

Zdjęcie aktualności Obchody XXV rocznicy reaktywacji Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu  odbyły się w minioną niedzielę fot. FB Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu

Obchody XXV rocznicy reaktywacji Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu odbyły się w minioną niedzielę. W uroczystościach uczestniczyli burmistrz Jarosław Berendt, a także przedstawiciele Gminy Wągrowiec i Powiatu Wągrowieckiego. Obchody rozpoczął występ Orkiestry Dętej ze Skoków na wągrowieckim Rynku.

Mówił prezes Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu Bogdan Gajewski, który prowadził tę uroczystość.

Uczestnicy poznali m.in. historię reaktywacji i działalności wągrowieckiego bractwa w ostatnich 25 latach. Na zakończenie części oficjalnej uroczystości zostały oddane cztery salwy armatnie, natomiast druga część, strzelecka, odbyła się w Kobylcu.

Impreza zakończyła się ok. 21.00. Warto dodać, że z okazji jubileuszu została wydana ksiażka, która jest streszczeniem 25 lat Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu. W publikacji znajduje się m.in. odzyskane zdjęcie lotnicze strzelnicy z okresu przedwojennego, która mieściła się na terenie obecnej stacji dializ w Wągrowcu przy ul. Kościuszki.

(Alicja Tylkowska)